Obecní úřad
Čečkovice 40
583 01
Pošta: Chotěboř
Vesnička Čečkovice
se nachází v okrese Havlíčkův Brod a náleží pod Kraj Vysočina. Příslušnou obcí s rozšířenou působností je město Chotěboř . Obec leží v průměrné nadmořské výšce 405 metrů. Celková katastrální plocha obce je 242 ha, z toho orná půda zabírá kolem 60-ti procent. Lesy zabírají kolem jedné desetiny katastru obce a méně než jednu třetinu zabírají louky. Obec je odedávna zásobárnou pitné vody. Místní obyvatelé mohou využívat plynofikaci i veřejný vodovod.
Na návsi vesnice se nachází socha Czeczka a zvonice.
Z turistického a geografického hlediska patří obec do širší oblasti Českomoravské Vysočiny, obec se nachází na okraji Chráněné krajinné oblasti Železné hory. Leží mezi Malčí a Jeřišnem , 7 km severozápadně od Chotěboře. Na dolním okraji obce se údolí nedaleké říčky Doubravy začíná zvedat do hřbetu Železných hor s vrchem Bučinou (627 m n. m.), ze kterého je krásný výhled jižním směrem. Jihovýchodním směrem od Čečkovic poutá pozornost svým tvarem vrch Hradiště.
Obcí protéká potok, který ústí pod obcí do řeky Doubravy.
Obcí probíhá trasa oblíbených cyklostezek, které jsou budovány v oblasti mikroregionu Podoubraví a navazují na síť nadregionálních a dálkových cyklotras na území České republiky.
Za zmínku jistě stojí i památky v okolí a zároveň nedaleká, 11 km vzdálená, rekreační oblast se Sečskou přehradou, která je vyhledávána turisty a rybáři.
Kříž Obětem války
V obecní kronice obce Víska, která je vedena od 20. let 20. století o něm není zmínka. Zpětně je dopisována až k roku 1902, od kdy se také v obci vedla poměrně podrobně psaná školní kronika. Protože o stavbě křížku se nezmiňuje, lze předpokládat, že je starší. Prakticky je možné vyloučit, že byl stavěn k 1. světové válce, po které byla pořizována pouze pamětní deska v obci, která je z roku 1930 a původně byla umístěna ve škole. Po 2. světové válce byl vybudován pomník, na který byla deska ze školy přemístěna. Speciální pověst ke kříži obec nemá, ústním podáním se traduje, že se kříž váže k třicetileté válce, případně k nějaké válce další, ale žádný historický záznam o tom není (teoreticky by třicetiletá válka byla možná, protože obec Víska po ní evidovala prázdné selské usedlosti, takže lze důvodně předpokládat, že byla válkou zasažena, například v roce 1645 v okolí plenila švédská vojska. V úvahu ohledně vzniku kříže by teoreticky přicházela i válka prusko-rakouská z r. 1866. V sousední Malči tehdy tábořila jednotka pruské armády a v okolí následně vypukla epidemie cholery (v sousední Nové Vsi na ní zemřelo 40 ze 749 obyvatel), což se může spojovat s podobným dřevěným křížem za obcí Čečkovice.